Salı, Temmuz 26, 2011

Düğünde Delirmek Gerek

bazı gelinler düğün öncesinde delirirler. amerikalılar bu gelinlere pek de şirin bir isim bulmuşlar: bridezilla. gelin ve godzillanın birleşimi. hani şu her şey mükemmel olsun diye çırpınan ve düğün günü geldiğinde hem psikolojik hem de fiziksel açıdan bitkin düşüp hem kendisini hem de çevresini çileden çıkartanlar.

düğün delirme günüdür. ama öyle pastamın kreması beyaz değil de krem rengi olmuş, bu gelinlikçi gelinliğime 300 değil 299 taş işlemiş, çiçekler tam goca değil de hafif açılmış güllerden seçilmiş gibi düğün denilen mevzunun ana fikrinden tamamen uzak şikayetlerle delirmekten bahsetmiyorum.

o kadar beklediniz, annenizden nişanlınızın halasına kadar herkesin kaprislerine katlanıp tavsiyelerini dinlediniz, nişan-kına-bekarlığa veda gibi bin türlü yoldan geçtiniz...sonunda sevdiğiniz adamla evleniyorsunuz. şimdi deliler gibi coşma zamanıdır. bir daha hiç bir yerde üzerinizde kocaman bir etekle halay çekmenize ya da göbek atmanıza bu kadar hoşgörüyle yaklaşılmayacak. sallayın dostlarım, sallayın gitsin.

burası deli bir kızın çeyiziyle deli bir kızın düğünüyle deliler gibi eğlenerek evlenmeyi kendisine borç bilenlerin yeri. iyi delirmeler...

Hiç yorum yok: